מבצעים
מדריך לבחירת מערכת השקיה לגינת גג

אדניות עץ

מתנה לכבוד החורף – אדנית רקפות מהממת

אדנית עץ מדגם דולפין במידות 80/30 גובה  30ס"מ עם 5 רקפות, במחיר  של 470 שקל (לא כולל משלוח).

אדניות עץ

מתנה מקורית לכל השנה – אדנית עשבי תיבול

אדנית עץ מדגם משוט במידות 100/25 גובה 20 ס"מ עם 5 עשבי תיבול לבחירתכם, במחיר של 380 שקל, לא כולל משלוח

אדניות עץ

מבצע קיץ 2014

אדנית עץ דגם דולפין nbsp;100/35/35 במבצע 560 ש"ח כולל מע"מ

כמו חשיבות הלב לתפקודו של  גוף האדם, המנוע שלא מפסיק לפעום, שדוחף את הדם דרך הצנרת הפנימית עם כל מרכיבי המזון לאיברים השונים בגוף האדם, כך גם חיוניותה של מערכת ההשקיה  לגינה יפה ופורחת. זו מזרימה את המים דרך צינורות השקיה,נושאת עימה את אבות המזון החיוניים לגדילת הצמח היישר אל מערכות  השורשים המשוועות למים, בעיתוי, בקצב ובמינון הנקבעים מראש והיא תמיד תמיד עובדת. לא צריך להיות גנן מומחה כדי להבחין במבט אחד חטוף בין גינה מושקית על ידי מערכת  השקיה אוטומטית  לבין גינה שמושקית בצינור. אבל כדי להבטיח שפע של פריחה, לשמור על קצב ההתפתחות של הצמחים בגינה ולספק להם יכולת ההתמודדות מול מזיקים יש צורך להתקין מערכת השקיה באיכות גבוהה.  

 

קיימות שתי מערכות השקיה מקצועיות בדרגות איכות ומחיר שונות שיכולות להתאים לכל גינה במרפסת, בהתאם לתקציב, גודל הגינה וסוג הצמחייה.
 

1. מערכת השקיה בסיסית

 

מערכת השקיה עם מחשב השקיה של 'גלקון' הפועל על סוללות, ברז חשמלי , מסנן, וסת לחץ, ומספר מצומצם של חיבורים.

 


 

2. מערכת השקיה בארון עם משאבת דישון

 

מערכת ההשקיה המומלצת הינה מערכת חשמלית הכוללת מחשב השקיה של ארבע פתיחות, משאבת דשן חשמלית שקטה תוצרת ארה"ב, ברז חשמלי, שני מסננים, וסת לחץ, שסתום אל חוזר ועוד כמה חיבורים. המערכת מובנית בתוך ארון פוליאסטר מוגן מים במידות 60/40 ס"מ, שניתן לתלות אותה על הקיר במרפסת הגג.

 

 

הבחירה במערכת ההשקיה המתאימה עבור הגינה שלכם אינה מסירה מכם כמובן את האחריות לתכנן את שאר הפרטים החשובים האחרים להקמתה של גינה משגשגת. חשוב לדעת בדיוק היכן יונח כל מיכל או עציץ, איזה צמחים נשתול בהתאם לחשיפה לשמש, אור, צל, איפה נציב את פינת הישיבה והיכן בדיוק נרצה לשבת עם חברים טובים  אחר הצהריים  עם כוס קפה ועוגת שמרים  מאפה הבית. ועוד לא הזכרנו רעיונות יצירתיים כמו מפל מים, ספסל עץ ופרגולה. הכל חשוב מאוד, אבל הכי חשוב מהכל – מערכת השקיה.

 

###

 

קישורים רלוונטיים מומלצים:

 

אל תוך השורש – הסבר על מערכת השורשים של הצמח ומנגנון קליטת המים שלם. וכן תיאור לגבי המתרחש מעל פני הקרקע במשך היום כאשר השמש קופחת.

 

תהליך הפוטוסינתזה – איך הצמחים גדלים באמצעות ניצול אנרגיית השמש.